redakce: Siemens uvádí v České republice multimediální projekty

pondělí 6. prosince 1999 ·

Iniciativa společnosti Siemens nese název "Mládí a vědění" a v jejím rámci probíhají školní a vysokoškolské projekty v Evropě. Společnost Siemens tradičně podporuje vzdělávání mladých lidí. Její dlouhodobá iniciativa nese název „Mládí a vědění“ a v jejím rámci probíhají školní a vysokoškolské projekty v Evropě sjednocující mladé lidi Východu i Západu. Po té, co nalezly širokou odezvu v Německu, začíná je Siemens realizovat v zemích střední a východní Evropy.
V České republice začne tento multimediální projekt začátkem roku 2000. Zvláštní důraz se přitom klade na nová média, protože multimédia se stanou už v dohledné době samozřejmým pracovním nástrojem pro všechny. V první řadě pak v zaměstnání. Proto je důležité, aby byly potřebné vědomosti předány již ve školních lavicích. Siemens se tímto projektem obrací na studenty všech středních škol a jejich učitele. Připravil pro ně soutěže kreativity, putovní multimediální výstavy a počítačové soutěže.

Pod heslem Vzděláním k zajištění dobré budoucnosti spolupracujeme v České republice s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou (ČNOPK).

Soutěž kreativity
Lze poznat multimédia bez počítače? Zcela určitě. Naše tvůrčí soutěž v tom chce studentům pomoci. Nejprve se individuálně seznámí s tématem a v týmu pak vyjádří všechny myšlenky, které je v souvislosti s tématem multimédia napadnou a společně vytvoří malé umělecké dílo. Kreativitě se meze nekladou a je povoleno vše, co se komu líbí. Ať se již jedná o příspěvky v podobě nápaditých scénářů, veršů, obrazů a kreseb, výrazných koláží, vtipných fotopříběhů, amatérských videoprogramů nebo třeba modelů či různých objektů. Nejdůležitější je, aby použitím jednoduchých materiálů, jako je papír, tužka, látka, fotografie a podobně, byly zodpovězeny následující otázky:
· Co rozumíte pod pojmem multimédia?
· Jak mohou multimédia vypadat?
· Jak lze multimédia zobrazit?

Práce bude hodnotit odborná soutěžní porota. Ceny nejlepším budou uděleny v květnu roku 2000 v rámci multimediální výstavy, kterou Siemens připraví ve své nové administrativní budově v Praze. Nejlepší práce budou odměněny výrobky Siemens z oblasti informace a komunikace.

Po soutěži kreativity se studenti seznámí s multimédii v „živé“ podobě na putovní výstavě, která bude instalována kromě Prahy také v Brně, v Ostravě a v několika dalších městech. Početná „pécéčka“ budou návštěvníky výstavy vybízet, aby se ponořili do napínavého světa nových médií a blíže je poznali. To vše velice jednoduchou a hravou formou. Nezodpovězena nezůstane jediná otázka, ať z oblasti techniky, školství nebo světa práce. Z čeho se skládá multimediální počítač? Jak se vypaluje CD-ROM? Co přesně znamená výraz Internet? Jak poznám dobrý učební software? Co se skrývá pod pojmy Teleworking a Telemedicína? Informace o informacích. Ale pozor: pouze ten, kdo je aktivní a na svém počítači pracuje sám, obdrží i správnou odpověď na svou otázku. Bez interakce není informace. Při hledání ztracených dat však člověk není nikdy sám. Kdykoli je možno použít elektronického průvodce.

Ke všem našim multimediálním projektům v České republice Vám rádi zašleme podrobnější informace. Obraťte se, prosím, na:

e-mail: siemens.multimediaprojekt@pressin.cz
Agentura Press In
Vodičkova 17
110 00 Praha 1
tel./fax.02-2494 7679

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.