redakce: Historie konferencí ministrů životního prostředí

středa 30. června 1999 ·

Na podporu vytvoření celoevropského koordinačního mechanismu meziresortní spolupráce byl ustanoven Evropský výbor pro životní prostředí a zdraví. Světová zdravotnická organizace (World Health Organization, "WHO") a její regionální úřadovna pro Evropu iniciovala v roce 1989 dlouhodobý program" Životní prostředí a zdraví" jako politické fórum pro vytváření celoevropských strategií pro řešení problémů životní ho prostředí a zdraví. Na podporu vytvoření celoevropského koordinačního mechanismu meziresortní spolupráce byl ustanoven Evropský výbor pro životní prostředí a zdraví. V rámci tohoto programu jsou v pětiletých intervalech organizovány společné konference ministrů životního prostředí a ministrů zdravotnictví evropských zemí. První ministerská konference, která se konala ve Frankfurtu v roce 1989, formulovala politickou strategii přijetím Evropské charty o životním prostředí a zdraví. Pro technické, resp. vědecké zajištění praktické aplikace této charty bylo v Bilthovenu založeno Evropské centrum pro životní prostředí a zdraví. Druhá ministerská konference v Helsinkách v roce 1994 byla zaměřena na uplatnění plánovacích mechanismů a nástrojů pro realizaci politiky životního prostředí, především pro zavedení Národních akčních plánů životního prostředí a zdraví (National Environmental Health Action Plans, NEHAPs) jako základního rámce programových dokumentů v oboru životního prostředí a zdraví. Helsinská deklarace vedla rovněž k vytvoření již zmíněného Evropského výboru pro životní prostředí a zdraví. 


(Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR)


redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.