redakce: Brněnská knihovna zahájila provoz hudebního oddělení

středa 30. června 1999 ·

Provoz oddělení vážné hudby hudební knihovny zahájila knihovna Jiřího Mahena v Kleinově paláci v Brně.  V nových prostorách druhého poschodí historické budovy budou od středy k zapůjčení hudební nosiče a odborná literatura o hudbě včetně časopisů. Malý sál knihovny bude určen oblíbeným komorním pořadům Malého divadla hudby. K dispozici jsou i přehrávací technika, multimédia a internet. Otevření pobočky téměř dva roky oddálily komplikace spojené s nejasnostmi ve smlouvě s bankou Credit Lyonnais, která je po rekonstrukci hlavním nájemcem budovy, a vlekoucí se práce na restaurování stropních fresek. Palác byl postaven v letech 1847 a 1848. V červnu roku 1997 byla dokončena jeho rekonstrukce. Investorem byla Credit Lyonnais Bank Praha, která palác získala od města Brna do pronájmu na 90 let.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.