Učitelská platforma: Plán návratu dětí do škol by měl být nejprve projednán s učiteli

čtvrtek 9. dubna 2020 · 9 komentářů

Podle pedagogů sdružených v Učitelské platformě se řeší návrat žáků do škol chaoticky. Kroky ministerstva školství se musí odvíjet od kroků ministerstva zdravotnictví a rozhodnutí krizového týmu. Jednotlivé návrhy od členů vlády i krizového štábu však nejsou promyšlené a zcela postrádají znalost školní reality.

Anketa České školy: Mají se školy v květnu otevřít? Odpovídá ředitel základní školy Vít Beran

· 22 komentářů

Česká škola oslovila ředitele škol, učitele i odborníky se dvěma jednoduchými otázkami: 1) Souhlasíte s plánem na znovuotevření škol v půli května? (Samozřejmě za příznivých epidemiologických podmínek, s nimiž počítá vláda…) 2) Co si myslíte o možnosti dodržet ve školách hygienická opatření, o nichž se diskutuje - roušky, odstupy… Odpovídá ředitel základní školy Vít Beran.

Manfred Spitzer: Věřím, že touto vynucenou on-line výukou se ukáže, jak důležitá je klasická výuka ve škole

· 1 komentářů

„Je jasné, že za pandemie se školy zavřít musely. A z toho vyplývá, že všechny moderní komunikační prostředky se s klidným svědomím mohou používat. Já naopak věřím, že touto vynucenou on-line výukou se ukáže, jak důležitá je klasická výuka ve škole s učitelem, tabulí a žáky v lavicích. Naprosto všední školní den. Všichni si oddechnou, až se školy zase otevřou,“ říká v rozhovoru pro týdeník Echo autor knihy Digitální demence Manfred Spitzer.

V Evropě se začnou otvírat obchody i školy. Které země uvolňují přísná opatření?

· 0 komentářů

První evropské země včetně Česka začaly s postupným uvolňováním přísných opatření proti šíření koronaviru. V Dánsku by se mohly už po Velikonocích otevřít školy, v Norsku na konci dubna. Život se začne vracet do rakouských a dánských obchodů. Jaká konkrétní pravidla jednotlivé státy pomalu ruší? Reportáž přináší online deník Aktuálně.

Přijímací zkoušky na VŠ by mohly být 15 dnů po otevření škol

· 0 komentářů

Přijímací zkoušky na vysoké školy by se mohly uskutečnit nejdříve 15 dnů po znovuotevření škol. Vysoké školy by je mohly s ohledem na epidemii koronaviru uskutečnit prezenčně i na dálku, podobně jako státní zkoušky. Počítá s tím zákon, který včera jednomyslně schválila Sněmovna. Prodloužila lhůtu, ve které přijatí uchazeči budou moci dodat dodatečně maturitní vysvědčení, a to z vládou navrhovaných 30 dnů na 45 dnů po zápisu na vysokou školu. Normu nyní posoudí Senát. Informuje ČTK.

Česká školní inspekce připravila opakovací a procvičovací testy k výuce v pořadu UčíTelka

· 3 komentářů

V úzké spolupráci s učitelkami, které vedou výuku v pořadu České televize UčíTelka, připravuje Česká školní inspekce opakovací a procvičovací testy pokrývající právě to učivo, které je v pořadu UčíTelka v Českém jazyce, Matematice a vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět probíráno. Testy jsou k dispozici v aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých telefonů a tabletů. Žáci, kteří výuku prostřednictvím programu UčíTelka sledují, si tak mohou probírané učivo s využitím připravených elektronických testů zopakovat a procvičit. Nabídka bude průběžně rozšiřována o další testy reflektující příslušné učivo tak, jak bude postupně během vysílání jednotlivých dílů pořadu probíráno.

Lukáš Javorek: Videonávody pomáhají žákům, rodičům i učitelům

· 0 komentářů

„My toho máme moc,“naříkají žáci. „Já už nevím, jak se to dělá, nedokážu mu pomoct," stýskají si rodiče. „To se tak špatně vysvětluje na dálku,“dodávají učitelé. Jednu z cest, jak všem pomoci, představují, podle mého názoru, videa− videonávody.

Poradenství se školou na dálku pro rodiče

· 0 komentářů

„Pokud máte jakékoli potíže v komunikaci rodiny a školy v souvislosti se změnami výuky během aktuální krizové situace. Rádi odpovíme vaše dotazy a společně s vámi budeme hledat vhodné řešení,“ nabízí Fórum rodičů.

On-line poradna na pomoc učitelům a rodičům, kteří vzdělávají děti s SVP

· 0 komentářů

Na pomoc učitelům i rodičům, kteří vzdělávají děti se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) utvořil spolek Pedagogická komora on-line poradnu. Odborníci a dlouholetí praktici ze všech oborů speciální pedagogiky zde budou radit, jak pracovat především nyní doma, s takovými žáky. I tito žáci si zaslouží pozornost a jejich učení má velká specifika.

Petici za uzavření škol do konce školního roku podepsalo už přes 30 tisíc lidí

středa 8. dubna 2020 · 2 komentářů

Přes 30 tisíc lidí podepsalo petici, která požaduje uzavření škol do konce školního roku. Signatáři odmítají plány vlády a krizového štábu na otevření škol v květnu. Přísné hygienické podmínky – nošení roušek, dodržování metrové vzdálenosti mezi dětmi… - nemohou podle nich školy zajistit. Otevření škol by navíc mohlo znamenat novou etapu šíření viru a ohrozit učitele i děti. K původnímu znění petice přibyla ještě pasáž o mateřských školách.

Anketa České školy: Mají se školy v květnu otevřít? Odpovídá prezident spolku Pedagogická komora Radek Sárközi

· 0 komentářů

Česká škola oslovila ředitele škol, učitele i odborníky se dvěma jednoduchými otázkami: 1) Souhlasíte s plánem na znovuotevření škol v půli května? (Samozřejmě za příznivých epidemiologických podmínek, s nimiž počítá vláda…) 2) Co si myslíte o možnosti dodržet ve školách hygienická opatření, o nichž se diskutuje - roušky, odstupy… Odpovídá prezident spolku Pedagogická komora Radek Sárközi.

Anketa České školy: Mají se školy v květnu otevřít? Odpovídá senátor a ředitel gymnázia Jiří Růžička

· 0 komentářů

Česká škola oslovila ředitele škol, učitele i odborníky se dvěma jednoduchými otázkami: 1) Souhlasíte s plánem na znovuotevření škol v půli května? (Samozřejmě za příznivých epidemiologických podmínek, s nimiž počítá vláda…) 2) Co si myslíte o možnosti dodržet ve školách hygienická opatření, o nichž se diskutuje - roušky, odstupy… Odpovídá senátor a ředitel gymnázia Jiří Růžička.

Anketa České školy: Mají se školy v květnu otevřít? Odpovídá předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová

· 5 komentářů

Česká škola oslovila ředitele škol, učitele i odborníky se dvěma jednoduchými otázkami: 1) Souhlasíte s plánem na znovuotevření škol v půli května? (Samozřejmě za příznivých epidemiologických podmínek, s nimiž počítá vláda…) 2) Co si myslíte o možnosti dodržet ve školách hygienická opatření, o nichž se diskutuje - roušky, odstupy… Odpovídá středoškolská učitelka a předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová.

Anketa České školy: Mají se školy v květnu otevřít? Odpovídá ředitelka gymnázia Renata Schejbalová

· 5 komentářů

Česká škola oslovila ředitele škol, učitele i odborníky se dvěma jednoduchými otázkami: 1) Souhlasíte s plánem na znovuotevření škol v půli května? (Samozřejmě za příznivých epidemiologických podmínek, s nimiž počítá vláda…) 2) Co si myslíte o možnosti dodržet ve školách hygienická opatření, o nichž se diskutuje - roušky, odstupy… Odpovídá předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová.

Anketa České školy: Mají se školy v květnu otevřít? Odpovídá ředitel základní školy Jaroslav Jirásko

· 0 komentářů

Česká škola oslovila ředitele škol, učitele i odborníky se dvěma jednoduchými otázkami: 1) Souhlasíte s plánem na znovuotevření škol v půli května? (Samozřejmě za příznivých epidemiologických podmínek, s nimiž počítá vláda…) 2) Co si myslíte o možnosti dodržet ve školách hygienická opatření, o nichž se diskutuje - roušky, odstupy… Odpovídá ředitel základní školy Jaroslav Jirásko.

Anketa České školy: Mají se školy v květnu otevřít? Odpovídá speciální pedagožka Jana Karvaiová

· 5 komentářů

Česká škola oslovila ředitele škol, učitele i odborníky se dvěma jednoduchými otázkami: 1) Souhlasíte s plánem na znovuotevření škol v půli května? (Samozřejmě za příznivých epidemiologických podmínek, s nimiž počítá vláda…) 2) Co si myslíte o možnosti dodržet ve školách hygienická opatření, o nichž se diskutuje - roušky, odstupy… Odpovídá speciální pedagožka Jana Karvaiová.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.