Průzkum: Největší potíže jsou s integrací dětí s poruchami chování

neděle 10. ledna 2021 ·

Začleňování dětí se speciálními vzdělávacími potřebami do třídních kolektivů mateřských, základních a středních škol se podle většiny ředitelů pražských škol daří. Nejproblematičtěji se začleňují děti s poruchami chování. Vyplývá to z průzkumu Pražského inovačního institutu a výzkumné organizace INESAN mezi 244 řediteli pražských veřejných škol. Získaná data Praha použije pro přípravu Školské inkluzivní koncepce kraje, uvedl hlavní analytik Pražského inovačního institutu David Kohout. Informuje ČTK. Celý text naleznete zde
Další informace naleznete zde

5 komentářů:

Ivo řekl(a)...
10. ledna 2021 v 11:41  

...a no to jste došli až nyní? Tento problém jako horký brambor trvá již déle jak bratru 20 let.

mirek vaněk řekl(a)...
10. ledna 2021 v 11:46  

Překvapivě? A spoustu let to spousta odborníků řeší. A skutek utek.

jir řekl(a)...
10. ledna 2021 v 14:26  

A až to zvládneme, můžeme začít integrovat vězně. Ne, narážím na to, že legislativně vůbec není funkčně ošetřena "integrace" neintegrovatelných případů. Kdo nezažil, nepochopí.

rváčkazvesela řekl(a)...
10. ledna 2021 v 17:19  

Důvod: výchova je sprosté slovo. Kdy se vzpamatujeme?

rváčkazvesela řekl(a)...
10. ledna 2021 v 17:20  

Poruchy má vzdělávací soustava a společnost!!!Děti ne.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.