Výtvarná soutěž na podporu romských dětí

středa 2. prosince 2020 ·

V roce 2011 maturanti Anglického gymnázia započali projekt, jehož cílem bylo vytvořit podmínky pro studium romského studenta na jejich škole. V uplynulých ročnících se studentům, kteří na podporu stipendia pořádají každoročně koncert a aukci, podařilo získat již více než jeden milion korun. V loňském školním roce, kdy se koncert kvůli hygienickým opatřením nemohl konat, studenti poprvé uspořádali výtvarnou soutěž pro romské děti. Po úspěšném prvním ročníku soutěže ​Třikrát co ​studenti vyhlašují, druhý ročník. 


Tři témata soutěže: Co mě posiluje, Co je na světě nejkrásnější, Co se mi honí hlavou, jsou zaměřena na přečkání těžkých časů a nabízí romským dětem rozptýlení. Děti se mají možnost zapojit ve třech výtvarných technikách - kresba, 3D objekt a fotografie. Věříme, že tímto dáme romským dětem šanci ukázat svůj talent a že je zároveň seznámíme s možností získat Stipendium Václava Havla. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.