Jiné úkoly, školy i schopnosti. Dětské domovy při výuce musí zvládat všechno

úterý 1. prosince 2020 ·

Vychovatelé v dětských domovech musí na distanční výuce zvládat několik dětí i ročníků najednou. Učí děti z různých škol, stupňů a jednotlivý žáci mají také jiné schopnosti. „Někdo chodí na střední školu, kde potřebuje technické kreslení, jinému dítěti dělá zase na základní škole problém matematika,“ popisuje v reportáži i DNES ředitel Dětského domova Dolní Počernice Martin Lněnička. 


„Nejvíce nám asi dělají problém cizí jazyky. Přeci jen jsme tady starší ročníky, které se angličtinu a němčinu neučily. Jde o to výuku hlavně skloubit. Rozdělit to tak, abychom věnovali dostatek času těm dětem, které to potřebují víc, a zároveň stíhali i ostatní, které stačí zkontrolovat,“ říká Lněnička. 

Vychovatelka Marcela Haluzová dělá v domově už 22 let. Stará se o osm dětí, kde je jeden středoškolák, dvě děti ze základní školy, jedno z mateřské a zbytek ze speciálních škol... Každé dítě chodí do jiné školy, jiného ročníku a na úkolech se tak neshodnou. „V tom je to asi nejnáročnější,“ dodává vychovatelka. V domově musí také zvládat běžný chod rodiny, takže u toho vaří, uklízí nebo perou. Podle Haluzové je tak třeba současnou dobu brát s humorem. Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.