Webinář 11.11.: Modularizace jako podpora flexibilní vzdělávací cesty

úterý 10. listopadu 2020 ·

Modularizace je jeden z nástrojů podporujících flexibilní vzdělávací cestu jednotlivce a umožňující pružnější reakci na aktuální vývoj a potřeby trhu práce. Vedle propojení teorie a praxe nebo specializace žáka umožňuje modulový vzdělávací program také snadněji přizpůsobit organizaci vzdělávacího procesu různým nepředvídatelným situacím. Webinář si klade za cíl zprostředkovat zkušenosti SŠ i VOŠ, které modulárnímu způsobu přišly v minulosti na chuť a několik let jej úspěšně využívají. 


Příspěvky tří prezentujících by měly vytvořit jakousi mozaiku přístupů k modularizaci, která současně ukáže případným zájemcům výhody i nevýhody z pohledu školy i zaměstnavatele. Smyslem webináře je rovněž podpořit sdílení vrstevnické zkušenosti a přenos inspirativní praxe. Zmíněno bude také prostředí informačního systému, který vznikl v rámci projektu Modernizace odborného vzdělávání). Webinář se svým obsahem hlásí k aktivitám na podporu odborného vzdělávání a přípravy v rámci Evropského týdne odborných dovedností. 


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.