Webinář 11.11.: Jak podporovat učení všech žáků?

úterý 10. listopadu 2020 ·

"Učitel, který svou výuku zaměřuje jen na zdatné žáky, je jako lékař, který léčí jen ty zdravé," pravil kdysi italský vzdělavatel Lorenzo Milani. V tomto webináři se zamyslíme nad tím, jak zajistit, že věnujeme adekvátní pozornost různým druhům žáků, více či méně zdatným. Budeme se zabývat kontrolními mechanismy, kterým někdy říkáme důkazy o učení. Tyto důkazy můžeme použít, abychom lépe chápali dopady naší výuky na jedince ve třídě. Výhodou konzistentního hledání důkazů pak může být včasné odhalení konkrétních potíží s pochopením látky a podpora samostatnosti žáků. 


Lektorem je Alexis Katakalidis, který působí jako průvodce v programu Učitel naživo a učí angličtinu na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze. 

Webinář se koná ve středu 11.11.2020 od 18:00 prostřednictvím Google Meet a je zdarma. 


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.