Návrat do škol provází radost i obavy. Kdo dítě nechá doma, nedostane ošetřovné

pátek 20. listopadu 2020 ·

Možnost volby mají rodiče nyní omezenou. Docházka je povinná, takže pokud dítě do školy nedorazí, přijdou o ošetřovné. Podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) mohou děti v odůvodněných případech, jako je rizikový člen domácnosti, dále využívat dálkovou výuku. Mezi rodiči je ale i řada těch, kteří nechtějí své potomky do škol poslat kvůli tomu, že musí mít celý den nasazenou roušku. Pak záleží na řediteli, jestli jim docházku do školy omluví. Reportáž přinášejí Hospodářské noviny. Jaroslav Jirásko (zslb.cz)
"V naší škole se omluvili dva žáci z jedné rodiny, maminka se dlouhodobě bojí kvůli rizikovému členu domácnosti. Respektuji to, žáci zůstali na distanční výuce a jednou za čtrnáct dní budou do školy docházet na individuální konzultace," popisuje Jaroslav Jirásko, ředitel Základní školy K. V. Raise v Lázních Bělohrad. 

Podle Asociace ředitelů základních škol byla účast na výuce ve středu téměř stoprocentní. Omluvily se jedno až tři děti na třídu. Povinná docházka do školy platí nyní nejen pro děti, ale také pro učitele. I ti mohou být v rizikové skupině. Z posledního zjišťování České školní inspekce vyplývá, že na prvním stupni je zhruba čtvrtina pedagogů ve věku 55 až 64 let, starších pak dvě procenta… Zdá se ale, že učitelů, kteří by nechtěli nastoupit, bude jen zlomek. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.