Zaměstnanci škol v krajích dostanou 2,9 milionu respirátorů

úterý 6. října 2020 ·

Vláda pro potřeby škol, a to mateřských, základních a středních, uvolní 2,9 milionu respirátorů. Dohodli se na tom ministři. Do krajů rozvezou ochranné pomůcky proti šíření koronaviru hasiči. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ČTK sdělil, že s distribucí ze skladu v Opočínku na Pardubicku začnou v úterý. Každý zaměstnanec v regionálním školství by měl dostat deset respirátorů. Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Ivo řekl(a)...
6. října 2020 11:54  

platí to i pro střední a vyšší odborné školy?
Takže učitelé těchto škol přijdou za dva týdny do práce a bude na každého čekat deset respirátorů?
Děkuji za odpověď.

rváčkazvesela řekl(a)...
6. října 2020 17:26  

Zajímalo by mě jaké třídy ty respirátory budou...stejně je to tak na deset dní. Potom bude konec světa?
Já bych teď ve škole být nechtěla!!

rváčkazvesela řekl(a)...
6. října 2020 18:12  

Učitelé dostanou respirátory třídy FFP2
Účinnost:
FFP2
Tato třída uživatele ochrání před jemnějšími prachovými částicemi a aerosoly. Poskytne ochranu před dýmem či kapalnými nebo pevnými dráždivými částicemi. Využívá se například při svažování, práci se sklem nebo nástřiku vodou ředitelných barev.

FFP3
Tato třída nabízí nejvyšší ochranu, a zabrání tak průniku i virům, bakteriím, sporám hub, roztočům, poletujícím alergenům a jemnému toxickému prachu. Dokáže odfiltrovat i jedovaté dýmy, prach ze zpracování dřeva nebo škodlivé látky z olova.

Nowak řekl(a)...
6. října 2020 19:02  

Znova přopomenu, co už jsem jednou psal:
Podle ZP byla vždy povinnost zaměstnavatele posytnout pracovníkovi pořebné ochranné pomůcky. Platí to stále? Máte na škole odbory? I pokud ne, tak se v této věci na vedení učitelských odborů můžete obracet a připomenout jim, že mají ze učitele bojovat. Komentáře na České škole jsou jen diskuze.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.