Zaměstnanci škol v krajích dostanou 2,9 milionu respirátorů

úterý 6. října 2020 ·

Vláda pro potřeby škol, a to mateřských, základních a středních, uvolní 2,9 milionu respirátorů. Dohodli se na tom ministři. Do krajů rozvezou ochranné pomůcky proti šíření koronaviru hasiči. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ČTK sdělil, že s distribucí ze skladu v Opočínku na Pardubicku začnou v úterý. Každý zaměstnanec v regionálním školství by měl dostat deset respirátorů. Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Ivo řekl(a)...
6. října 2020 v 11:54  

platí to i pro střední a vyšší odborné školy?
Takže učitelé těchto škol přijdou za dva týdny do práce a bude na každého čekat deset respirátorů?
Děkuji za odpověď.

rváčkazvesela řekl(a)...
6. října 2020 v 17:26  

Zajímalo by mě jaké třídy ty respirátory budou...stejně je to tak na deset dní. Potom bude konec světa?
Já bych teď ve škole být nechtěla!!

rváčkazvesela řekl(a)...
6. října 2020 v 18:12  

Učitelé dostanou respirátory třídy FFP2
Účinnost:
FFP2
Tato třída uživatele ochrání před jemnějšími prachovými částicemi a aerosoly. Poskytne ochranu před dýmem či kapalnými nebo pevnými dráždivými částicemi. Využívá se například při svažování, práci se sklem nebo nástřiku vodou ředitelných barev.

FFP3
Tato třída nabízí nejvyšší ochranu, a zabrání tak průniku i virům, bakteriím, sporám hub, roztočům, poletujícím alergenům a jemnému toxickému prachu. Dokáže odfiltrovat i jedovaté dýmy, prach ze zpracování dřeva nebo škodlivé látky z olova.

Nowak řekl(a)...
6. října 2020 v 19:02  

Znova přopomenu, co už jsem jednou psal:
Podle ZP byla vždy povinnost zaměstnavatele posytnout pracovníkovi pořebné ochranné pomůcky. Platí to stále? Máte na škole odbory? I pokud ne, tak se v této věci na vedení učitelských odborů můžete obracet a připomenout jim, že mají ze učitele bojovat. Komentáře na České škole jsou jen diskuze.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.