Nakažených na Liberecku přibylo, ve středu se zavřou střední školy

úterý 6. října 2020 ·

Jen dva dny vydrželo rozhodnutí krajského krizové štábu ohledně středních škol. Ty zůstaly v Libereckém kraji otevřené, ve středu se ale všechny střední školy a učiliště v okrese Liberec zavřou. Kraj o tom společně s hygieniky rozhodli v pondělí v podvečer. Informuje iDNES. 


Petr Tulpa (kraj-lbc.cz)
Uzavření středních škol v okrese Liberec bylo ve hře už minulý týden. Liberecko je totiž na covidovém semaforu oranžové, zatímco zbytek okresů, tedy Jablonecko, Semilsko a Českolipsko jsou zelené. „Drželi jsme se ale metodiky ministerstva zdravotnictví, kde stojí, že se má posuzovat situace v celém kraji. Takže, i když v okrese Liberec byla ta čísla už minulý týden hraniční, rozhodli jsme se nechat tu střední školy otevřené,“ uvedl ředitel Krajské hygienické stanice v Liberci Vladimír Valenta. 

„Bohužel, mé zbožné přání, abychom ta opatření měnili minimálně po týdnu, nevyšla. Nicméně, ten přenos na školách je intenzivní a kdybychom to neřešili, velmi brzy by to dopadlo na celý kraj. Sám se obávám, že vzhledem k propojenosti měst Liberce a Jablonce to okres Jablonec také brzy čeká,“ doplnil náměstek hejtmana pro školství Petr Tulpa. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.