Školské odbory: Návrh rozpočtu neodpovídá slíbenému růstu platů

pátek 9. října 2020 ·

Návrh státního rozpočtu na příští rok je zřejmě v rozporu se slibovaným růstem platů ve školství. Pro učitele i nepedagogy počítá s navýšením o 9,3 miliardy korun, ačkoli ministr školství Robert Plaga po jednání s ministryní financí Alenou Schillerovou (oba za ANO) v září potvrdil pro samotné pedagogy růst o 11 miliard. Pro nepedagogy slíbil ministr zhruba 1,5 miliardy navíc proti letošku, návrh rozpočtu ale peníze pro ně zvlášť nezmiňuje. Nejasné zatím zůstává také rozdělení peněz do pevné části platů a odměn. ČTK to řekl předseda školských odborů František Dobšík. Celý text naleznete zde

3 komentářů:

Ivo řekl(a)...
9. října 2020 v 6:32  

...opět bingo! Těch slibovaných 15 % jste loni nedodrželi a teď díky koroně to už nebude nikdy...

BP řekl(a)...
9. října 2020 v 14:09  

V kterém roce se přidalo celých 15 % do tarifů?

Silvie A. řekl(a)...
9. října 2020 v 18:40  

teď díky koroně to už nebude nikdy...

Naopak! Při dvouciferné inflaci může učitelům "přidávat" 15 % klidně i několikrát za rok.
Akorát že si tím učitelé moc nepomůžou ...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.