Online výuka má problém. Přibývá nemocných pedagogů a děti nemá kdo učit

pátek 30. října 2020 ·

Na Základní škole Jitřní v Praze 4 kvůli povinnému zavření omezili výuku jen na ty nejnutnější předměty. Teď však krátí ještě víc. Koronavirem se nakazilo několik pedagogů a jejich zdravotní stav jim neumožňuje ani výuku na dálku přes počítač. Škol, kterým virus škrtá učitele, jsou už desítky. Reportáž přináší iDNES. 


„V současné době máme nakažené čtyři učitelky, bohužel zrovna učitelky prvního stupně, kde třídní učitel vyučuje většinu předmětů. Ty, které mají průběh těžší, využívají zadávání prací,“ popisuje zástupce ředitele pražské školy Jiří Barták. 

Rodiče chápou, že v současné situaci škola dělá, co může. Mají však strach, že se to podepíše na úrovni vzdělanosti jejich potomků. „S takovou se nic nenaučí. Sice mají doma vypracovávat úkoly, ale zrovna já svoje děti k žádné práci navíc do školy nedonutím. A myslím si, že moc takových dětí, které by se doma aktivně vzdělávaly nad rámec výuky, není,“ míní matka šesťáka a osmačky Jana Nováková z Prahy. Obavy si dělá i proto, že její dceru příští rok čekají přijímací zkoušky na střední školu a není si jistá, jestli se kvůli omezené výuce naučí vše potřebné. Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.