Školy tápou, jak využít příspěvek na digitální techniku. Přístup k internetu z něj nezaplatí

středa 9. září 2020 ·

Od 1. září musí školy v případě uzavření kvůli koronavirové nákaze přejít na distanční výuku. Aby byly schopné učit on‑line, ministerstvo školství jim pošle 20 tisíc za každého učitele. Příspěvek by měl na základních školách krýt nákup notebooků, výukových softwarů a příslušenství, jako jsou mikrofony či kamera. „Už ale není jasné, zda za ně lze pořídit třeba licence na běžné kancelářské programy nebo posílení wi‑fi na škole. Z informací od ministerstva školství to není patrné, doptával jsem se jich a zatím čekám na odpověď,“ uvádí třeba ředitel ZŠ Solnice na Královéhradecku Lukáš Klapal. Reportáž přinášejí Hospodářské noviny.Aneta Lednová (msmt.cz)
A školy tak tápou, co jim ministerstvo proplatí a co ne. Z jejich příspěvku například není možné koupit mobilní připojení k internetu, což je zejména pro děti ze sociálně vyloučeného prostředí při distanční výuce klíčové. 

Ministerstvo školství se prý snaží najít společnou řeč s operátory, kteří by připojení pro žáky mohli zajistit. „Momentálně však není na stole konkrétní nabídka, která by nevytvářela dlouhodobější závazky a byla vhodná pro zajištění konektivity potřebným žákům,“ uvedla tisková mluvčí ministerstva Aneta Lednová.

Je pak už čistě na škole, jestli peníze využije na vybavení pro žáky, nebo pro učitele. „Důvěřujeme ředitelům, že vědí, co je v jejich škole potřeba,“ řekla Lednová.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
9. září 2020 v 15:24  

Koupit digitální techniku?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.