Roušky rozhádaly učitele, děti i rodiče

pondělí 21. září 2020 ·

Ze školství se vylíhlo významné epidemiologické riziko. „Za posledních sedm dní tvoří školy a školská zařízení 76 procent všech míst, odkud je nákaza hlášená,“ řekl Lidovým novinám šéf epidemiologické skupiny resortu zdravotnictví Roman Chlíbek. Proto musejí být od minulého pátku zakrytá dýchadla i při výuce, pardon mají první stupně, tělocvik, hudební výchova. 


Ředitelé čelí těžké situaci. Na jedné straně je nařízení, jež musejí dodržet. Na druhé někteří rodiče, kteří to odmítají. „Nepřejeme si, aby naše děti byly nuceny mít nasazenou roušku během vyučování,“ napsali do školy, kam chodí jejich děti, třeba Martin a Monika Valovi a dopis zveřejnili. 

Epidemiologové a ministerstvo zdravotnictví to vidí jasně: rouška pomáhá ve zvládnutí pandemie a oddaluje případné zavření škol. Sami pedagogové jsou rozpolcení. „Roušky jsou po jedné hodině zpocené. Často přes ně není rozumět,“ říká učitelka ze základní školy ve Velkých Opatovicích Markéta Illová. Druhá skupina vidí jako větší průšvih poslat děti domů. „S plošným rouškovým blázněním nesouhlasím, ale je pro mě snesitelnější učit s rouškou než vzdělávat distančně,“ dodává učitelka ze základní školy v Chebu Markéta Sykorová. 


Celý text naleznete v Lidových novinách

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.