Prymula dramaticky zlepšil komunikaci: Školy se budou zavírat podle situace v regionech. A ta je všude stejně špatná

středa 23. září 2020 ·

„Chci dramaticky zlepšit komunikaci“, řekl Roman Prymula v den svého jmenování ministrem zdravotnictví. A jde do toho opravdu po hlavě. Alespoň se tak zdá podle jeho dnešních výroků ohledně případného zavírání škol. 


Roman Prymula (mzcr.cz)
Prymula dnes ohlásil nová opatření proti šíření epidemie koronaviru. 

A mimo jiné řekl: „Nezasahujeme do škol.“ A vysvětlil, že první stupeň základních škol nechce zavírat kvůli komplikacím, které by měli rodiče s hlídáním dětí. Druhý stupeň základních škol a střední školy se budou zavírat podle lokální situace v daných regionech. 

A později dodal: „Semafor byl nastaven s určitou citlivostí a bohužel my jsme v pozici, kdy tady dochází k tak velkým nárůstům, že ten semafor trochu začíná ztrácet smysl… A během dvou týdnů ten semafor bude jednobarevný. To znamená, že nemá smysl se dívat na jednotlivé regiony.“ 

Považuji to za opravdu dramatickou změnu komunikace: 

1) Budeme rozhodovat podle situace v regionech. Neboli: Nemusíte se bát plošného zavírání škol 

2) Všechny regiony jsou na tom stejně špatně. Neboli: Školy se asi budou zavírat všude 

Mistrovská a především srozumitelná analýza! -mik

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
23. září 2020 v 20:35  

Tak nějak po vojensku, do posledního žáka, do posledního učitele. "A tak to má být".

Ivo řekl(a)...
24. září 2020 v 1:31  

..a do posledního ventilátoru na JIP :-( :-( :-(

Tajný Učitel řekl(a)...
24. září 2020 v 8:57  

Plany covidu zhati, naš soudruh velitel boubelaty.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.