Lucie Stuchlíková: Pan ředitel sám sobě epidemiologem. Šťastný a veselý školní rok!

středa 2. září 2020 ·

„Od prvního školního dne jste si sám sobě epidemiologem, který rozhoduje o tom, jestli mají děti nosit roušky, nebo ne. Původně jste si mysleli, že tuhle celkem zásadní otázku za vás vyřeší autorita nejvyšší, tedy ministr zdravotnictví. Ten oznámil, že roušky budou od září povinné ve společných prostorách školy. Ale ještě než jste vy jako ředitelé stačili přijít na to, jak to v praxi zařídíte, premiér to zase celé zrušil,“ komentuje Lucie Stuchlíková pro Seznam Zprávy.Lucie Stuchlíková (twitter.com)
Stuchlíková také píše: 

Pak jste se naivně domnívali, že stačí sledovat vládní semafor. Ten je momentálně v Praze oranžový, takže roušky by se ve školách nosit měly. Jenže podle vyjádření odpovědných osob semafor vlastně není tak úplně oranžový, možná je ještě tak trochu zelený, no prostě něco jako oranžový. Každopádně jako řediteli vám vůbec v ničem nepomůže.

Pak jste čekali, že vám poradí hygienici...

Vy sice máte vystudovanou pedagogiku s aprobací třeba na angličtinu a dějepis, ale najednou jste větší expert na nošení roušek než hygienici. A máte dělat nepopulární rozhodnutí, která zjevně nechtějí dělat ani ti lidé, kteří to mají v popisu práce...


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.