Zkraťme karanténu na sedm dní, navrhuje Kuba. Podle Maďara to je nemožné

neděle 2. srpna 2020 ·

Doba karantény je moc dlouhá. Myslí si to předseda jihočeské ODS, bývalý ministr a lékař Martin Kuba. Navrhl to proto k projednání Radě vlády pro zdravotní rizika. Současné dva týdny jsou podle něj přehnané. Podle epidemiologů je však doba karantény navázaná na inkubační dobu a nelze s ní libovolně hýbat, myšlenku odmítl i ministr Vojtěch. O zkrácení na deset dní se ale celosvětově hovoří. Informuje iDNES.Martin Kuba (wikipedia.org)
Návrh Kuba zdůvodňuje tím, že čtrnáctidenní karanténa zasahuje do osobního a ekonomického života pacientů. „Řada lidí se bude dostávat do karantény při šíření viru v populaci, které se přirozeně děje a s rozvolněním opatření se děje více,“ řekl.

„Není udržitelné, aby se celé firmy, sportovní kluby nebo třeba školy celé dostávaly na čtrnáct dní do karantény kvůli pár případům. Ti lidé jsou zdraví, nejsou infekční, nejsou pro společnost nebezpeční. Není udržitelné, aby seděli čtrnáct dní doma a zcela vypadli z ekonomického nebo vzdělávacího procesu,“ dodal.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.