Povinné zahrnutí škol či sportovišť do výstavby v Praze povede ke zdražení bytů, varují developeři

pondělí 24. srpna 2020 ·

Povinné budování škol, školek nebo sportovišť, které Praha hodlá vyžadovat po developerech, se promítne do cen pražských bytů. Na dotaz Hospodářských novin to uvedli zástupci největších pražských stavitelů. Ti proto žádají, aby hlavní město při přípravě nových podmínek postupovalo citlivě. Samotný záměr ale podporují.Už nyní radnice po developerech chtějí, aby občanskou vybavenost zahrnuli do svých projektů, podmínky jsou ale různé, případ od případu. Nově by se tak obě strany při jednání mohly řídit jasnými pravidly. Vedení Prahy se dalšího zdražování nebojí. Podle něj může vést k rychlejší výstavbě, což by mohlo tlačit cenu naopak směrem dolů.

"Pravidla mají vést ke zrychlení změn územního plánu, které předchází povolovacímu řízení. Městské části se budou moci s developery snáze dohodnout," uvedl první náměstek primátora pro územní rozvoj Petr Hlaváček. Změnit územní plán nyní v Praze trvá v průměru 6,5 roku. U větších projektů ale může přesáhnout i 10 let.

Přesnější podobu nových pravidel chce Praha představit na konci září... Stavět školky a další občanskou vybavenost chtějí po developerech i další města. Z těch českých třeba Brno. V Německu zase platí, že majitelé pozemků musí městu přispívat na budování infrastruktury.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.