Lyžáky či školy v přírodě ředitelé radši nechtějí

sobota 22. srpna 2020 ·

Čerstvý manuál ministerstev školství a zdravotnictví hromadné akce v bezrizikových oblastech nezapovídá, ale doporučuje se jim, pokud možno, vyhnout. Akce by se měly omezovat v případě, že škola bude spadat do oblasti prvního stupně pohotovosti (zeleného), což je nyní případ Prahy a Frýdecko-Místecka. Záležet bude na posouzení místní hygienické služby. Jenže například lyžařské zájezdy se musí zamlouvat už začátkem školního roku a ředitelé jsou na vážkách. Reportáž přináší Právo.„Nejsem zastáncem výjezdu za takovéto situace. Záleží i na tom, jestli budou učitelé ochotni jet s dětmi za ztížených epidemiologických podmínek ven a jestli je rodiče budou chtít pustit,“ řekl Právu ředitel ZŠ a MŠ Milotice na Hodonínsku Anton Ivánek, který je i členem Asociace ředitelů ZŠ.

„Je to nesmírně složité. Záleží i na situaci v dané oblasti, kam děti jedou. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet. Nechci riskovat zdraví dětí, aby jely na ozdravný pobyt, kde mohou ochořet,“ uvedl s tím, že obdobné to může být i v případě škol v přírodě. Rozhodne až anketa mezi kantory a rodiči. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.