Generální tajemník OSN: Dlouhodobé uzavření škol může způsobit generační katastrofu

středa 5. srpna 2020 ·

Dlouhodobé uzavření škol kvůli pandemii covidu-19 může způsobit generační katastrofu, a bezpečný návrat dětí do školních lavic proto musí být nejvyšší prioritou. Prohlásil to generální tajemník OSN António Guterres v krátkém videoprohlášení zveřejněném světovou organizací. Zároveň vyzval k novému přístupu ke vzdělávání v rámci kampaně Zachraňme naši budoucnost.Antonio GuterresCelé vystoupení Antónia Guterrese naleznete na UN Web TV
Zprávu ČTK naleznete zde

3 komentářů:

Ondřej Šteffl řekl(a)...
5. srpna 2020 v 14:46  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Ondřej Šteffl řekl(a)...
5. srpna 2020 v 14:47  

Nemohl by to někdo přeložit do češtiny. Je to jasné, srozumitelné. A důležité!
4 body:
1. Návrat dětí do škol
2. Financování vzdělávání
3. Pozornost špatně dosažitelným dětem
4. Budoucnost vzdělávání je tady

mirek vaněk řekl(a)...
5. srpna 2020 v 14:50  

Návrat do školních lavic? On nepodporuje online vzdělávání?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.