„Co to má znamenat?“ Věta z „koronavirového manuálu“ zaskočila organizátory olympiád pro nadané děti

pátek 21. srpna 2020 ·

V ministerském manuálu, který v pondělí dorazil ředitelům škol a jenž řeší hlavně provoz ve školách po 1. září, stojí nenápadná věta, která vzbudila pozdvižení v poměrně početné komunitě organizátorů předmětových olympiád: „Soutěže celostátního charakteru pro školní rok 2020/2021 nebudou MŠMT vyhlášeny.“ „Naštvanost mezi organizátory je velká,“ potvrzuje v reportáži Deníku N Jan Hrubeš, člen spolku Alumni scientiae bohemicae, který spolupořádá celostátní soutěž středoškoláků Chemiklání .„Poslední komunikace ze strany ministerstva byl telefonát od paní úřednice, která potřebovala asi před dvěma týdny aktualizovat podklady pro věstník, kde jsou každoročně zveřejňovány údaje o soutěžích. Oznámil jsem, že ta naše se bude konat v únoru 2021 a bude pouze ústřední kolo,“ popisuje Hrubeš, podle nějž byla odpověď souhlasná. „Takže jsem s tím počítal a očekával jsem, že dotační program pro přípravu soutěže bude se zpožděním vypsán,“ popisuje. O dotacích, z nichž se platí příprava úloh a další výdaje na soutěž, se zatím organizátoři oficiálně nic nedozvěděli, přitom už na akcích začínají pracovat.

„Co jsme se ale včera dočetli v manuálu, nás zaskočilo. A nejvíc fakt, že to s námi nikdo nekomunikoval. Zjistili jsme to oklikou přes manuál pro ředitele škol,“ kritizuje postup Hrubeš.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.