Praha odmítá plán měnit dětské skupiny na jesle

sobota 25. července 2020 ·

Město nesouhlasí s vládním záměrem přeměnit dětské skupiny na jesle. Podle zástupců hlavního města by chystané zpřísnění pravidel pro provoz zařízení a změny financování znamenaly kolaps předškolní péče v metropoli i zbytečně vydané stovky milionů korun, znemožnily by také návrat rodičů do práce. Informuje MF DNES.Vít Šimral (praha.eu)
„Dětské skupiny se v praxi osvědčily a jejich transformace je zbytečná, nehospodárná a nezaručuje žádný výchovně-vzdělávací přínos,“ uvedlo hlavní město. Dětské skupiny měly řešit problém s nedostatkem míst ve školkách. V provozu je jich v ČR víc než tisícovka s asi 15 tisíci místy. Zhruba pětina zařízení pro 2 700 dětí je v hlavním městě. „Pokud by došlo k jejich zrušení, mohlo by dojít ke kolapsu kapacit zařízení předškolní péče na území Prahy a zásadně by to znemožnilo návrat rodičů, zejména matek, které tyto služby využívají, do zaměstnání,“ uvedl radní pro školství Vít Šimral (Piráti). Plánované změny označil za „další z nelogických kroků vlády“...

Metropole nesouhlasí ani s tím, že by v jeslích měli pracovat jen zdravotníci a vyškolené chůvy. „Už teď v Praze nemáme dostatek zdravotnického personálu v zařízeních určených k výkonu tohoto povolání... Doteď v dětských skupinách pracují i pedagogičtí pracovníci a není s tím žádný problém,“ podotkla radní pro zdravotnictví Milena Johnová (Praha sobě).


Celý text naleznete v MF DNES

1 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
25. července 2020 v 19:19  

Naopak, novela dává větší smysl, než současné nastavení pro dětské skupiny. Například právě v tom, že buduje návaznost - jesle do tří let, od tří let mateřská škola.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.