Hygienici zavřeli kvůli covidu tábor na jihu Čech, domů jelo padesát dětí

sobota 25. července 2020 ·

Hygienici rozpustili hokejový kemp Buldoků na jihu Čech. U jednoho z dětí v turnusu na Táborsku se prokázala nemoc covid-19. Na táboře pobývalo 50 dětí, většina ze Středočeského kraje, všechny už jsou doma. Informuje iDNES.Je to první jihočeský letní tábor, kde se prokázala nákaza nemocí covid-19. Hygienici dosud provedli na jihu Čech celkem 80 kontrol dětských táborů. „Ve třech případech jsme shledali závady v nekompletní zdravotní dokumentaci dětí a v jednom případě závady ve skladování syrového masa. Během této sezóny jsme tak na zotavovacích akcích uložili čtyři blokové pokuty v celkové výši osm tisíc korun,“ sdělila ředitelka Odboru hygieny dětí a mladistvých KHS Jihočeského kraje Marie Nosková.

„Na všech dosud kontrolovaných akcích vidíme, že se pořádající osoby snaží dodržovat doporučení ministerstva zdravotnictví, mají k dispozici dostatečné množství dezinfekce na ruce a organizují děti do oddílů, aby minimalizovali jejich kontakt při ubytování, stravování, osobní hygieně a dalších aktivitách,“ doplnila Nosková.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.