Webináře SYPO 2., 3. a 4. června: PowerPoint jak ho neznáte. Český jazyk online. Matematika online.

pondělí 1. června 2020 ·

PowerPoint jak ho neznáte: Efektivní prezentace do výuky patří. PowerPoint má většina učitelů zažitý (a naučený) jako nástroj na tvorbu základních prezentací s klasickými snímky a možná několika animacemi. Nejvyužívanější prezentační software ovšem nabízí mnohem víc. Pracovat můžete s online hlasováním, 3D modely i nahráváním obrazovky. V PowerPointu vytvoříte multimediální výukové materiály, sestřiháte video nebo vytvoříte komiks. A nové funkce i doplňky stále přibývají. 2. 6. 2020, 14:00. Lektor: Karel Klatovský Český jazyk online: J. A. Komenský vzdálený i blízký 

Jan Amos Komenský slaví a národ s ním. Jak ale Komenského texty a myšlenky uchopit ve výuce? Výzkumy týkající se praxe literární výchovy ukazují, že tyto texty jsou pro děti obtížně pochopitelné. Pojďme si společně vyzkoušet několik praktických cvičení, jimiž evokujeme osud a dobu tohoto humanistického génia ještě před tím, než se pustíme do čtení Labyrintu. Úlohy a pracovní listy jsou ověřeny učiteli v praxi a mohou posloužit také při distanční výuce.

3. 6. 2020, 14:00. Lektor: Petr Koubek 


Matematika online: Nástroje Desmos a Graspable 

Výuka matematiky online má svá specifika, ale existuje řada nástrojů určená právě pro ni. Ukážeme si možnosti učitelských aktivit v aplikacích Desmos a Graspable Math. Své uplatnění najdou v prezenčním i distančním vzdělávání. A můžeme je využít také při výuce dalších předmětů.

4. 6. 2020, 14:00. Lektorka: Jitka Rambousková 


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.