Společně jsme to zvládli. Nálepka s tímto nápisem včera překrývala vysvědčení, které dostali žáci na ZŠ Husova v Liberci.

sobota 27. června 2020 ·

Zřejmě nejpodivnější rok v dějinách českého školství končí. Na některých libereckých školách vyhlásili ředitelské volno a vysvědčení rozdávali už včera. Na Základní škole Husova si jej děti odnesly domů v netradičním „balení“. Vysvědčení učitelky předávaly ve speciálních deskách s nálepkami, tak aby známky nebyly na první pohled čitelné. Škola tak protestuje proti způsobu hodnocení druhého pololetí, kdy byly školy kvůli pandemii přes dva měsíce zavřené. Informuje MF DNES.„Hodně dlouho jsme řešili hodnocení za toto pololetí. Nebyli jsme ztotožněni s tím, jak hodnotit podle doporučení ministerstva,“ vysvětlila ředitelka školy Blanka Lukeš Reindlová. Ministerstvo školství doporučovalo školám slovní hodnocení. „Naši učitelé s tím nemají zkušenost, tak jsme od něj upustili,“ vysvětlila ředitelka s tím, že nejvhodnější by bylo pouze hodnocení absolvoval -neabsolvoval. „I to by ale muselo být spojeno s klasifikačním stupněm,“ dodala Reindlová.


Celý text naleznete v MF DNES

1 komentářů:

Petr Portwyn řekl(a)...
28. června 2020 v 11:25  

A co konkrétně "zvládli"?
To je dotaz, nikoli kritika - nevím, jak je to myšleno.
Doufám, že nikdo neodpoví "koronavrovou epidemii" - tu fakt neřešily ani školní děti, ani pedagogové.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.