Školy řeší, co s žáky druhých stupňů. Nemají pro ně dost tříd ani učitelů

úterý 9. června 2020 ·

Spíš komplikací se stal pro základní školy a víceletá gymnázia pondělní návrat žáků druhého stupně. Kvůli omezené velikosti skupin totiž většinu tříd i učitelů zabraly menší děti, střední školy navíc řeší přijímačky a maturity. Výuka na školách tak bude pro náctileté spíš symbolická. Například Základní školy Melantrichova v Prostějově začala nabídkou takzvaných třídnických hodiny, které budou v režii třídních učitelů, poté přijdou na řadu dobrovolné konzultace s učiteli jednotlivých předmětů. Reportáž přináší iDNES.„Zaměříme se na matematiku, češtinu, anglický jazyk, ale i ostatní předměty. Budeme je nabízet i deváťákům, a to zejména v předmětech jako fyzika nebo chemie, které jsme do této doby nedělali. Dosud jsme se kvůli přijímacím zkouškám věnovali hlavně matematice a češtině,“ popsal ředitel Roman Pazdera. Ten počítá s tím, že žáci z druhého stupně se vzhledem ke všem hygienickým opatřením a organizaci konzultačních hodin dostanou do školy na zhruba dvě dopoledne týdně.

V ještě komplikovanější situaci jsou víceletá gymnázia, na kterých se budou konat přijímačky a maturity. Například na olomouckém Gymnáziu Hejčín se tak studenti nižších ročníků objeví minimálně. „V tento den začaly přijímací zkoušky a škola nemá personální ani prostorové kapacity pro zajištění aktivit pro žáky. Ty se tak uskuteční od středy, kdy se žáci v rámci třídnických hodin setkají se svými třídními učiteli,“ popsal ředitel Karel Goš.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
9. června 2020 v 11:10  

ještě před deseti lety byl učitelů nadbytek a očekával se,po zvýšení platů,příliv nových,nadšených,kreativních,alternativních mladých.......staré bylo možno povyhazovat avšak ouha-mladí se nenahrnuli.............

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.