Nepředpokládáme, že bychom zmírňovali kritéria pro hodnocení maturit, ujišťuje ředitelka CERMAT

úterý 2. června 2020 ·

Podle ředitelky Cermatu Michaely Kleňhové jsou vydána kritéria hodnocení, kde je přesně popsáno, co se jakým způsobem hodnotí, kolik je maximální počet dosažených bodů, jakým způsobem se propočítávají známky. „Nepředpokládám, že by se v tuto chvíli hodnocení nějakým způsobem upravovalo,“ konstatuje v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.Michaela Kleňhová (statistikaamy.cz)
Dodává také, že kritéria hodnocení, které vydává ministerstvo školství, nejsou s ohledem k mimořádné situaci mírnější než v minulých letech. Srovnávat letošní výsledky maturit s těmi předchozími ale bude problematické, protože situace je jiná.

„Bude možné srovnávat jen dílčí zkoušky. Výsledky určitě výrazně ovlivní i to, že tam půjdou i horší žáci, kteří by v minulých letech dělali reparát a třeba by šli k maturitě až na podzim,“ nastiňuje. 
Celý text a pořad ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.