Josef Dašek, Daniel Suchánek: Digitální well-being

neděle 24. května 2020 ·

„V rámci digitálního well-beingu jde o to, abychom se nestali otroky svých zařízení. Vybrali jsmepro vás řadu tipů týkající se toho, jak zvládat digitální technologie a “nezbláznit se z nich”, kde hledat pomoc při péči o duševní zdraví a jak zůstat kulturní i on-line,“ píšou autoři na blogu SYPO.V současné době jsme do značné míry odkázáni na digitální technologie. Ať už v práci, ve škole nebo v našem osobním životě. Každou chvíli se nám na našich zařízeních objeví nová oznámení, na stole při obědě nám zavibruje mobil a práci bez použití počítače už si mnoho z nás ani neumí představit.

Současná koronavirová krize toto jen umocňuje, a i proto jsme se rozhodli sepsat pro vás tento článek. Ten se věnuje tzv. digitálnímu well-beingu, v rámci kterého jde o to, abychom se nestali otroky svých zařízení. Abychom věděli, že ne pokaždé musíme být na příjmu a na e-maily odpovídat ihned. Abychom brali v potaz, že přísun informací je dobré si dávkovat. Nebo abychom se jednou za čas uměli úplně odpojit a dát si tzv. digitální detox. V tomto směru jsme pro vás připravili řadu tipů na to, jak zvládat digitální technologie a “nezbláznit se z nich”, kde hledat pomoc při péči o duševní zdraví a jak zůstat kulturní i on-line. Inspirovat vás budou i naše tipy na zajímavé offline aktivity. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.