Doporučení pražských hygieniků k provozu předškolních zařízení – u dětí stačí půlminutové mytí rukou

pátek 22. května 2020 ·

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) informuje provozovatele mateřských škol, dětských skupin a dalších subjektů předškolní péče, že v současné epidemiologické situaci k základnímu požadavku na zajištění osobní hygieny dětí – hygiena rukou postačí dodržování důkladného mytí rukou (20 až 30 sekund) tekutým mýdlem a teplou vodou, pro osoušení rukou jsou vhodné jednorázové papírové ručníky místo látkových, není nutné u předškolních dětí používat dezinfekční prostředky.Naopak při použití dezinfekčních prostředků u malých dětí může docházet i k otření očí apod., tj. nelze zajistit bezpečné použití dezinfekčního prostředku a také může docházet k poškození citlivé dětské kůže zejména u alergiků.

Použití dezinfekce rukou je naopak žádoucí u personálu.

Důležitý je důkladný úklid všech prostor a dezinfekce povrchů nebo předmětů včetně hraček a také časté větrání (minimálně jednou za hodinu po dobu 5 minut).


Zdroj: HSHMP

1 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
22. května 2020 v 10:04  

Pardon, ony ty děti mají jiné ruce?
Nebo se na ně chytá jiný vir?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.