Termín pro přihlášky k podzimním maturitám se asi posune o měsíc

středa 29. dubna 2020 ·

Kvůli pandemii koronaviru a posunu termínů zkoušek ve středních školách se zřejmě prodlouží i termíny spojené s organizací podzimních maturit. Středoškoláci, kteří by neuspěli u předpokládané maturity v červnu, by se tak měli mít možnost přihlásit k podzimním zkouškám do 25. července. Podle platné normy by to nyní museli udělat do 25. června. Vyplývá to z návrhu vyhlášky, kterou v souvislosti se současnou situací připravilo ministerstvo školství. Vyhláška má krom jiného řešit přijímací zkoušky a praktickou přípravu ve vyšších odborných školách či absolutoria v konzervatořích. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde 
Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.