Tereza Kamenická: Jak přistupuje Gymnázium Jana Palacha k výuce v této době?

neděle 5. dubna 2020 ·

„Po týdnu „nouzového režimu“ se všichni učitelé sešli na online poradě, aby zhodnotili výuku v jednotlivých předmětech. Třídní učitelé předtím zjišťovali od studentů, jestli výuku zvládají, kolik jim zabere času, s čím mají problémy a co by jim pomohlo. To nám umožnilo vidět situaci očima studentů a postup v jednotlivých předmětech nastavit tak, aby jim vyhovoval,“ píše Tereza Kamenická z Gymnázia Jana Palacha na serveru Učíme online.Kamenická také píše: 

Tato situace je pro nás nová a vyžadovala přestrukturování celé výuky, nicméně se učitelé shodli na tom, že méně je v dané situaci více. Učivo tedy bude zredukováno na nejpodstatnější část a tu se budeme snažit co nejvíce opakovat a upevnit. Různorodost zadávaných úkolů i práce v jednotlivých předmětech je pro studenty přínosem, nechceme, aby seděli celý den jen u online výuky v Teams. Proto budeme i nadále využívat pracovní listy, komentované PP prezentace, práci s textem, elektronické učebnice, Techambition apod.

Co maturanti?

Zvláštní ohledy musíme brát na maturanty, kteří jsou v obtížné situaci. Proto u nematuritních předmětů co nejdříve uzavřeme klasifikaci, aby měli studenti čas, soustředit se na předměty maturitní. Studenti čtvrtého ročníku mají možnost, stejně jako ostatní studenti, využít online konzultací.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.