Tereza Cajthamlová: Nabídka online vzdělávací aktivity – mapa pomoci v době epidemie

středa 1. dubna 2020 ·

Vážení pedagogové, ráda bych Vám zdarma nabídla online vzdělávací aktivitu, která reaguje na současnou situaci koronavirové epidemie a vede žáky k aktivní pomoci lidem kolem sebe. Cílem aktivity je vytvoření online mapy, do níž žáci zanesou veškeré důležité informace, které mohou pomoci lidem přečkat epidemii ve zdraví a bezpečí.Aktivita COVID-19 Survival Map je postavena na modelu Kompetencí pro demokratickou kulturu a velmi dobře se hodí do výuky občanské výchovy, základů společenských věd, informatiky, zeměpisu nebo českého jazyka. Dobře také zapadá do témat společenskovědních seminářů nebo mediální výchovy. Primárně je aktivita určena žákům gymnázií a SŠ, ale zvládnout by ji měli i osmáci či deváťáci, kteří mají dobré základy informatiky. Časová náročnost aktivity závisí na zájmu a možnostech žáků i vyučujících. Základní verzi mapy mohou žáci vytvořit během pár hodin samostatné práce. Pokud je však bude aktivita bavit, může je provázet celým obdobím koronavirové epidemie.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.