Jak budou vypadat školy v září? Teď je to předčasná spekulace, říká ministr Plaga

pátek 24. dubna 2020 ·

„V médiích i směrem ke školám soustavně říkám, že hlavní podíl na výuce dětí musí mít i v distančním režimu škola. Nabádám učitele, aby byli žákům i jejich rodinám k dispozici, aby žáky nepřetěžovali a aby využívali možnosti slovního hodnocení. Právě pro rodiče dětí na prvním stupni, kteří to mají z hlediska výuky nejtěžší, nabízíme od května možnost přítomnosti ve školách formou školních skupin,“ říká v rozhopvoru pro deník e15 ministr školství Robert Plaga.Přidat popisek

V rozhovoru zazní také tyto otázky a odpovědi:

Ukázala koronavirová krize na slabiny českého školství? 

Velkým tématem, které současná situace otevřela, je digitalizace školství a možnosti distanční výuky. Průzkum České školní inspekce ukázal, že patnáct procent našich škol mělo tuto formu výuky plně integrovanou již před nouzovým stavem a stejný počet škol, patnáct procent, ji do té doby vůbec nerealizovalo. Ostatní školy jsou někde mezi tím. Je to do budoucna výzva, na co se ve školách zaměřit. Další věcí může být přehlcenost výuky.

I řada rodičů se podivovala nad tím, co všechno se dětí musejí naučit. 

O tomto problému už nějaký čas víme a budeme ho řešit v rámci revize rámcových vzdělávacích programů. Musím říct, že co se určitě zlepšilo, je komunikace mezi rodinou a žákem a také sdílení informací mezi pedagogy. To jsou věci, které bychom měli do budoucna zachovat a posílit i v rámci běžné výuky. Rádi bychom v návaznosti na současnou situaci do budoucna podpořili také formativní (takzvaně zpětnovazební – pozn. aut.) hodnocení žáků.


Celý text naleznete zde

4 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
24. dubna 2020 v 15:29  

Je podstatné a pokud možno hodnotit pokrok, ke kterému došlo, říká v článku pan ministr.
Pane ministře, můžete mi poradit, jak toto zjistím bez testování ?
Budu ráda, když odpovíte (může někdo pověřený samozřejmě)

tyrjir řekl(a)...
25. dubna 2020 v 6:02  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
tyrjir řekl(a)...
25. dubna 2020 v 6:03  

Jak bude vypadat MŠMT ČR v září? Teď je to předčasná spekulace!

laimes řekl(a)...
25. dubna 2020 v 12:42  

NEPROMRHEJTE ČAS: PŘIPRAVTE ŠKOLY NA TŘÍDY PO 12 ŽÁCÍCH,ZAJISTĚTE SYSTÉM HYGIENY,ŘEŠTE ZRUŠENÍ BUFETŮ A ŠKOLNÍCH JÍDELEN,ZRUŠENÍ TĚLOCVIKU.............

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.