Děti dokážou zlobit i online, směje se učitelka z Ludgeřovic

sobota 11. dubna 2020 ·

Nespornou výhodou online výuky je hlavně pro mladší děti to, že jim pomáhá udržet sociální kontakt se spolužáky. "Mám sice hodinu na výuku, ale z toho se 20 minut vítáme a loučíme," říká v rozhovoru pro ČTK učitelka základní školy v Ludgeřovicích na Opavsku Jana Grzychová. A i v online výuce se ukazuje, jak jsou děti vynalézavé. Online totiž dokážou i zlobit. Třeba když si místo počítání příkladů chatují se spolužáky a domlouvají se na hraní her. Současný výpadek výuky a její nestandardní podobu podle ní děti přežijí a jejich vzdělanost výrazně neovlivní. Sama se těší hlavně na to, až se svět zase vrátí do normálu. "Ale mám strach, že to už nikdy nebude takový normál, na jaký jsme zvyklí," dodává Grzychová.
Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.