Anketa České školy: Mají se školy v květnu otevřít? Odpovídá ředitel základní školy Jaroslav Jirásko

středa 8. dubna 2020 ·

Česká škola oslovila ředitele škol, učitele i odborníky se dvěma jednoduchými otázkami: 1) Souhlasíte s plánem na znovuotevření škol v půli května? (Samozřejmě za příznivých epidemiologických podmínek, s nimiž počítá vláda…) 2) Co si myslíte o možnosti dodržet ve školách hygienická opatření, o nichž se diskutuje - roušky, odstupy… Odpovídá ředitel základní školy Jaroslav Jirásko.Jaroslav Jirásko (rodicevitani.cz)
Jaroslav Jirásko: Zastávám názor, že zavření škol do konce školního roku způsobí pramálo opravdových škod 

1) Souhlasíte s plánem na znovuotevření škol v půli května? (Samozřejmě za příznivých epidemiologických podmínek, s nimiž počítá vláda…)

Nesouhlasím. Školy by se měly otevřít až ve chvíli, kdy bude nebezpečí minimalizováno a provoz bude relativně stejný jako před 11.3. vyjma zvýšené hygieny, dezinfekce atd. Což podle mě v květnu nebude. Zastávám názor, že zavření škol do konce školního roku způsobí pramálo opravdových škod (za ně rozhodně nepovažuji například neuskutečnění maturit nebo přijímacích zkoušek).

2) Co si myslíte o možnosti dodržet ve školách hygienická opatření, o nichž se diskutuje - roušky, odstupy… 

Rozhodně odmítám návrat žáků a studentů do škol s rouškou nebo s rozestupy. Jsou to nápady, které si vůbec nedokážu představit, že by byly na školách uskutečnitelné.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.