Školy zatím nezavírají, některé posílají děti i kantory domů

úterý 3. března 2020 ·

Ředitelé základních a středních škol se k situaci kolem nákazy koronavirem stavějí porůznu, žádná však zatím nezavřela. Někteří ředitelé doporučili rodičům, jejichž děti byly v Itálii, aby je nechali na dva týdny doma, a někde poslali do karantény i kantory. Leckdy však nenapsali rodičům nic. Informuje deník Právo.Michal Černý (zs-kl.cz)
„Nepanikaříme. Sledujeme web ministerstva zdravotnictví a krajské hygienické služby, kde jsou informace neustále čerstvé. Kdyby se objevilo něco nového, tak bychom se pokynem řídili,“ řekl Právu šéf Asociace ředitelů základních škol a ředitel Masarykovy ZŠ Praha-Klánovice Michal Černý. Už v neděli rozeslal rodičům doporučení, že v případě návštěvy zasažených regionů severní Itálie mají děti nechat několik dní doma a sledovat, zda se u nich neprojeví příznaky onemocnění.

Striktnější doporučení ale vydala například pražská soukromá škola Métis. „Vy, co jste navštívili Itálii během prázdnin, tak nechte děti po dobu 14 dnů doma. Vy ostatní zvažte, v jak rizikových oblastech jste se pohybovali, dle vaší osobní úvahy rozhodněte, zda vaše dítě půjde do školy od 2. 3., nebo si ho necháte po dobu doporučené karantény doma,“ napsala v hromadném mailu ředitelka školy Veronika Patrasová. Podobně tomu bylo i v jiných pražských školách, byť krajská hygienická stanice náležité doporučení nevydala. Jinde se zase s odkazem na hygienickou stanici pouze doporučuje obrátit se v případě obtíží na praktického lékaře. 


Celý text naleznete v Právu

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.