Školy se otevřou pro děti sester, lékařů a pečovatelek

úterý 17. března 2020 ·

Zatím jen velmi malý zájem o hlídání dětí eviduje Zlínský kraj. Možnost je určená výhradně těm, kteří pracují ve složkách Integrovaného záchranného systému, nemocnicích a sociálních službách. Včera odpoledne se ze třinácti obcí s rozšířenou působností hlásili o pomoc rodiče 21 dětí z mateřinek a 43 školáků do deseti let. Zajistit pro tyto pracovníky hlídání dětí nařídila s účinností od dnešního dne vláda a úkol směřovala na jednotlivé kraje. Informuje MF DNES.„Jsme schopni zajistit tuto službu okamžitě,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. V kraji je 58 škol, ať už krajských, či obecních, jež mohou zajistit stravu i odborný dohled. Nařízením vlády, která minulý týden zrušila výuku, jsou prázdné. Kolik se jich nouzově otevře, bude záležet na požadavku rodičů. Jejich počty však budou pravděpodobně v dalších dnech stoupat.Celý text naleznete v MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.