Hlídání dětí zdravotníků zajištěno. Pro děti zdravotníků je nebo bude zajištěno hlídání ve všech krajích.

úterý 17. března 2020 ·

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská (ČSSD) v pondělí uvedla, že je nutné hlídání dětí zdravotníků a dalších složek zajistit. „V krizovém plánu máme síť školek i škol, které by měly za tohoto stavu fungovat. Nyní sbíráme informace, kolika dětí od zaměstnanců integrovaného záchranného systému se to bude týkat,“ řekla hejtmanka s tím, že do středy by měla mít na stole požadavek a podle potřeby zařízení v jihočeských městech otevřít. Informuje deník Právo.Pro děti zaměstnanců českobudějovické nemocnice je nyní otevřena mateřská škola v Preslově ulici. V pondělí byly otevřeny dvě třídy, ve kterých bylo celkem osmnáct dětí. Jde o malé děti zdravotních sester, lékařů, lékárnic či zaměstnankyň nemocniční prádelny.

„Na úterý máme přihlášeno už čtyřicet dětí a samozřejmě jsme připraveni otevřít další třídy po patnácti dětech,“ řekla Právu ředitelka mateřské školy Ivana Moravcová. Také podotkla, že již požádala Jihočeský kraj i českobudějovickou nemocnici o dodání roušek, respirátorů i rukavic. V Táboře zajistili hlídání dětí od tří do deseti let lékařům, hasičům i policistům v základní škole Helsinská.


Celý text naleznete v deníku Právo

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.