Škola se dnes blíží stavu po válce, říká rektor Masarykovy univerzity Bareš

neděle 29. března 2020 ·

„Aktuální situace se rozsahem svých dopadů spíše blíží stavu po druhé světové válce. Na studenty ale nemůže dopadnout tvrdost současné situace tak, že zrušíme semestr a prodlouží se jim studium. Musíme udělat vše pro to, abychom semestr důstojně dokončili. Tam, kde je to možné, online a distanční formou. U předmětů, které přímo vyžadují kontaktní výuku, pak budeme hledat jiné formy ukončení. Včetně toho, že se zapíše jako splněný a jedeme dále,“ říká v rozhovoru pro Deník rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.Martin Bareš (muni.cz)
Bareš v rozhovoru také říká: 

Na většině našich fakult měl skončit semestr patnáctého května. Semestr musíme proto zvládnout online a distanční formou. Zkouškové období začne osmnáctého května a potrvá až do konce září, tedy včetně prázdninových měsíců tak, aby studenti měli dost prostoru vše zvládnout. Následující semestr chceme začít pátého října. Ale záleží na vnějších okolnostech.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.