Povinná maturita z matematiky pravděpodobně za rok nebude. Školy budou moci omezit mobily

pátek 6. března 2020 ·

Studenti se mohou začít těšit, že nebudou muset příští rok povinně maturovat z matematiky. Ve hře jsou dvě základní varianty. Buď bude povinná maturita z matematiky zrušena úplně, nebo odložena o dva roky. Poslanci budou hlasovat i o tom, že školy budou moci zakázat nebo omezit žákům a studentům používání mobilních telefonů. Informuje iDNES.Robert Plaga (msmt.cz)
„Je pravděpodobné, že se podaří tento zákon schválit do konce březnové schůze,“ řekl ministr školství za ANO Robert Plaga.

Ministr upozornil, že je ještě jedna varianta a může se stát, že celý zákon spadne pod stůl, ale to se zatím zda spíše nepravděpodobné. Zastánci zachování matematiky jako povinného maturitního předmětu v příštím roce se ve Sněmovně neprojevili. „Situace je nepřehledná,“ řekl Plaga.


Celý text naleznete zde 
Zprávu ČTK naleznete zde

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
6. března 2020 v 15:10  

Situace je nepřehledná v ministrově hlavě. Takže je nepřehledná díky špatnému ministrovi.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.