Funkční roušku doma vyrobíte za 2 minuty. Zabaví se i děti

středa 18. března 2020 ·

Redaktor Economie Otakar Schön vyrobil za dvě minuty roušku na jedno použití. Potřeboval k tomu papírovou kuchyňskou utěrku, provázek a lepící pásku. Částice nového koronaviru dosahují rozměru zhruba 0,1 mikrometru. Podle nizozemské studie z roku 2008 rouška vyrobená z kuchyňské utěrky zachytí 60 procent takto velikých částic. Účinnost se časem používání podle výzkumu dokonce zvýšila. Návod přináší on-line deník Aktuálně.


Návod ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.