Děti, které jsou intenzivně na sociálních sítích, se více pohybují, ukázal průzkum

pátek 28. února 2020 ·

Doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) zní: dítě by se mělo věnovat alespoň 60 minut denně pohybovým aktivitám. To splňuje necelá pětina českých dětí, naopak každé páté má problémy s nadváhou či dokonce obezitou. Nejnovější průzkum Univerzity Palackého v Olomouci ale přinesl poněkud překvapivé zjištění, že čas strávený na sociálních sítích nelze z nedostatku pohybu dětí vždy vinit. Do výzkumu se zapojilo kolem 13 000 dětí ve věku 11 až 15 let z 230 škol z celého Česka. Reportáž přináší on-line deník Aktuálně.
Celý text naleznete zde

4 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
28. února 2020 v 12:40  

Nebo děti, které se více pohybují jsou intenzivně na sociálních sítích?

Milan Keršláger řekl(a)...
29. února 2020 v 9:59  

Spíše: Aktivní děti jsou aktivní obecně. Pasivní jsou pasivní jak v komunikaci, tak v pohybu.

Petr Portwyn řekl(a)...
1. března 2020 v 9:51  

No a kdy se pohybují, když jsou hodně na fejsu?
Hrají fotbal s mobilem v ruce?

Jiří Klabal řekl(a)...
2. března 2020 v 22:41  

Tento průzkum má teda dost bizarní výstup... Něco na způsob: "děti, které jedí více čokolády, jsou hubenější."

To mi připomíná jeden další nedávný legrační výzkum, v němž bylo zjištěno, že většina českých bezdomovců vůbec nepije alkohol :-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.