Tak bude vypadat moderní škola. Fotoreportáž z největšího světového vzdělávacího festivalu

sobota 25. ledna 2020 ·

„Vyučování se mění raketovým tempem. Na první pohled to bylo tento týden patrné v Londýně, kde proběhl největší vzdělávací festival v Evropě - BETT 2020… Ve vzdělávání panují propastné rozdíly, prohlásil v úvodním projevu Anthony Salcito, viceprezident Microsoftu pro celosvětové vzdělávání. A vzápětí představil plán, jak podle něj lze tyto propasti překlenout. Řešení je v moderních technologiích, tvrdí. Ty totiž umí nabídnout tu nejkvalitnější výuku všem studentům - bez rozdílu.“ Právě kolem moderních technologií pro výuku se točila velká část festivalu, na kterém vystavovalo 140 zemí světa. Deník Aktuálně přináší z festivalu fotoreportáž.
Fotoreportáž naleznete zde

4 komentářů:

Petr Portwyn řekl(a)...
25. ledna 2020 v 10:43  

No to je hezké, že Microsoft ví, jak na to. Zcela nezištně, samozřejmě. Zdravím pana Sáblíka a spol. :-)

laimes řekl(a)...
25. ledna 2020 v 12:07  

Vyučování se mění raketovým tempem
starou belu arabelu,rakety nerakety,je to furt 2000 let stejný
učitel a žák,učitel vzdělává žáka,co na tom chcete jiného vymyslet?

Lenka Pokorná řekl(a)...
25. ledna 2020 v 14:56  

"Ve vzdělávání panují propastné rozdíly, prohlásil v úvodním projevu Anthony Salcito, viceprezident Microsoftu pro celosvětové vzdělávání. A vzápětí představil plán, jak podle něj lze tyto propasti překlenout. Řešení je v moderních technologiích, tvrdí."

No bodejť by to netvrdil, když potřebuje prodávat. Průšvih je v tom, že učitelé nemají, co by do těch moderních technologií výukového, moderního a dobře didakticky zpracovaného napěchovali, a tudíž jim celý ten vývoj a kecy kolem něj spíš už lezou na nervy. A s koncem podpory Adobe flash playeru budeme ještě ve větší pr.... než jsme byli.

Petr Portwyn řekl(a)...
26. ledna 2020 v 9:51  

Asi se mi to zase blbě zobrazuje, protože fakt nemyslím, že by příspěvek pana Mádra byl smazán. Tak malicherný snad nikdo není...

Jinak souhlasím s panem Mádrem, materiály by byly... ne na všechno, ale taky není dobré vše tlačit skrz počítač.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.