Spor o bolavé dějiny Lidic: Historii nemůžeme ignorovat, říká končící šéfka památníku

pátek 24. ledna 2020 ·

Naším úkolem je připomínat lidickou tragédii v celé její šíři, nedovedu si představit, že něco říkat budeme a něco ne, tvrdí Martina Lehmannová, která rezignovala na post ředitelky po sporu s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem. Podle něj neprojevovala dostatek empatie s přeživšími, kteří pak s památníkem ukončili spolupráci. Empatie mi nechybí, do funkce bych se ráda vrátila, vysvětluje v rozhovoru pro DVTV.


Rozhovor ke stažení naleznete zde

2 komentářů:

Ivo Mádr řekl(a)...
24. ledna 2020 v 20:33  

"nedovedu si představit, že něco říkat budeme a něco ne".

Jakékoliv zapírání historie(i když bolestné) vede k následné katastrofě.

Jiří Klabal řekl(a)...
24. ledna 2020 v 23:29  

Pokud jedna z lidických žen udala židovku, pak je to prostě historický fakt. Není nutné se kvůli tomu hroutit, lhát si, přepisovat dějiny, bořit památník ani odvolávat jeho ředitelku.

Holt žijeme v hyperkorektivní době. A školství to pociťuje ze všech nedrastičtěji...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.