Školy nabraly další tisíce asistentů

sobota 18. ledna 2020 ·

Od září asistentů proti minulému školnímu roku přibylo ve školách dalších 3231. Dohromady už jich působí v regionálním školství 24 270. Ještě ve školním roce 2016/17, kdy se zabíhala nová pravidla o inkluzi, jich bylo ve všech mateřských, základních a středních školách 13 299. A v tom předchozím jen 10 382. Reportáž přináší deník Právo.Jejich tarifní mzdy se pohybují od 23 590 do 29 970 v závislosti na odsloužených letech (kantoři berou samozřejmě víc, průměr se loni přiblížil k 37 tisícům korun). Dřívější nedostatek asistentů byl dán zejména tím, že školy na důstojné platy pro asistenty nedostávaly peníze. Nyní už je financování asistentů nárokové a i jejich zařazení v tarifních tabulkách se zlepšilo. Nicméně ne každý má plný úvazek.


Celý text naleznete v Právu

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.