Polské školy zakazují žákům naříkání, chtějí produkovat samé optimisty

čtvrtek 23. ledna 2020 ·

Následovníky v Polsku získává varšavská škola, která svým žákům zakázala naříkat, reptat a stěžovat si. „Žáci mnoha polských škol si stěžují na přehnané množství zkoušek, písemek a domácích úkolů. V základní škole č. 143 ve Varšavě s tím chtějí skoncovat. Zavedli zákaz naříkání,“ vylíčila televize TVN 24. „Škola chce naučit optimismu, a to jak žáky, tak učitele a rodiče. Zákaz naříkání platí od školního prahu,“ dodala. Informuje iDNES.
Celý text naleznete zde

3 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
23. ledna 2020 v 7:07  

Dovoluji si proti školnímu stresu a zbytečnému naříkání navrhnout nejen polským přátelům ještě jedno možné řešení. Nazývá se DEADRENALIZAČNÍ FACKOVACÍ PANÁK. Jeho standardizované technické provedení a provozně bezpečnostní podmínky ve verzích pro žáky, rodiče a učitele je možné předepsat vyhláškou nebo v Rámcových "pedagogických" podkladech.:):):)

laimes řekl(a)...
23. ledna 2020 v 9:54  

KATOLICKÝ OPTIMISMUS

rváčkazvesela řekl(a)...
24. ledna 2020 v 6:38  

Já bych se nedivila, kdyby to bylo za chvíli i zde.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.