Náměstkem sekce vzdělávání, sportu a mládeže je Karel Kovář

úterý 7. ledna 2020 ·

Náměstkem nově vzniklé sekce vzdělávání, sportu a mládeže se od nového roku stal Karel Kovář. Jde o organizační změnu v rámci úřadu, při které došlo ke sloučení sekce vzdělávání a sekce sportu a mládeže. Zkušenosti bývalého náměstka sekce vzdělávání Václava Pícla chce nový náměstek využít a určil jej svým zástupcem. Přechod a sloučení rozsáhlé agendy by tak mělo proběhnout bez větších komplikací. Karel Kovář řídil doposud sekci sportu a mládeže.„Mým úkolem bude především dokončení přípravy a realizace nově schvalovaných strategických dokumentů v oblasti vzdělávání a mládeže a ukončení agendy sportu na MŠMT. Od letošního roku se mění financování regionálního školství, což je změna zásadní, daří se zvyšovat platy ve školství, velká očekávání jsou směrem k inovaci rámcových vzdělávacích programů. Ve své práci se chci zaměřit především na vytváření lepších podmínek pro pedagogické, nepedagogické i řídící pracovníky ve školství. Změny struktury sekce i přímo řízených organizací by měly tomuto cíli pomoci. Osobní ambicí je dělat taková rozhodnutí, které povedou k odstranění nadbytečné administrativní zátěže pedagogických pracovníků,“ uvedl nově jmenovaný náměstek sekce vzdělávání, sportu a mládeže Karel Kovář.


Celý text naleznete zde

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.