Ministerstvo navrhuje zavést mistrovskou zkoušku

neděle 22. prosince 2019 ·

Absolventi řemeslných a tradičních potravinářských oborů by si možná již v příštím roce mohli zvýšit kvalifikaci složením mistrovské zkoušky. Nabízet by ji měly hospodářská a agrární komora, které by za její fungování zodpovídaly. Zkouška by mohla stát v průměru asi 25.000 korun. Vyplývá to z návrhu, který předložilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Záměr je nyní v připomínkovém řízení. Informuje ČTKCelý text naleznete zde
Návrh zákona naleznete zde

2 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
22. prosince 2019 v 8:13  

Nestálo by za to tak osm až deset let počkat, až se zlepší kvalita výuky na učilištích?

Lenka Pokorná řekl(a)...
22. prosince 2019 v 22:21  

Teď už jde jen o to zajistit, aby ta zkouška nebyla moc obtížná a aby ji všichni dali.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.